Do zdalnego wsparcia Państwa firm używamy aplikacji TeamViewer, która łączy różne aplikacje w jedno przynoszące oszczędności rozwiązanie:

Spontaniczne zdalne wsparcie – bez konieczności instalacji oprogramowania u klienta

Zdalne zarządzanie komputerami – dostęp do zdalnych komputerów i serwerów przez całą dobę

Zdalny dostęp – dostęp do danych i programów z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili

 

zielona ikona klucza

Szyfrowanie

TeamViewer pracuje z pełnym szyfrowaniem bazującym na wymianie kluczy publicznych i prywatnych RSA oraz szyfrowaniem sesji 256-bitowym kodem AES. Technika ta stosowana jest również przy protokole https/SSL i uznawana jest za w pełni bezpieczną i zgodną z obecnym stanem wiedzy i postępu technologicznego. Ponieważ klucz prywatny nigdy nie opuszcza komputera klienckiego, zapewniona jest techniczna niemożność odszyfrowania strumienia danych przez komputery podłączone pośrednio w internecie. Dotyczy to również serwerów routingowych TeamViewer.

zielona ikona sejfu

Zabezpieczenie dostępu

Oprócz automatycznie tworzonego PartnerID TeamViewer generuje dynamiczne hasło sesji, które zmienia się w ustawieniach domyślnych przy każdym uruchomieniu programu i tym samym zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo przed nieuprawnionym dostępem do systemu. Ważne funkcje dodatkowe takie jak transfer danych wymagają dodatkowego, ręcznego potwierdzenia użytkownika. Poza tym ogólnie nie jest możliwe niewidoczne kontrolowanie komputera, ponieważ ze względu na ochronę danych, znajdujących się na odległym komputerze jego użytkownik musi być informowany o próbie dostępu.

zielona ikona z symbolem podpisywania kodu

Podpis

Dodatkową funkcję bezpieczeństwa stanowi podpisywanie wszystkich naszych programów za pomocą technologii podpisywania kodu firmy VeriSign. Dzięki temu zawsze można zidentyfikować wydawcę oprogramowania.

zielona ikona z symbolem uwierzytelniania dwuskładnikowego

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

TeamViewer pomaga firmom przystosować się do wymogów norm HIPAA i PCI. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to dodatkowa warstwa zabezpieczeń kont TeamViewer przed nieuprawnionym dostępem, która w połączeniu z białą listą, innym narzędziem kontroli dostępu w programie TeamViewer, zapewnia zgodność z normami HIPAA i PCI. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe wymaga, by przy logowaniu się na konto TeamViewer oprócz nazwy użytkownika i hasła podać kod wygenerowany na urządzeniu mobilnym. Kod jest generowany za pomocą algorytmu tworzącego jednorazowe hasło o ograniczonym czasowo zakresie użycia (TOTP). Kod TOTP jest chroniony za pomocą SRP, dlatego doskonale chroni przed atakami typu „man in the middle”

iT Solves zaprasza do współpracy